TOP 10 golfových vozíkov na slovenskom trhu

Golfový vozík je veľmi príjemným doplnkom pre každého golfistu, pretože umožňuje pohodlnú prepravu nielen golfových palíc, ale napríklad aj občerstvenia, dáždnika alebo oblečenia v prípade náhlej zmeny počasia.

Na čo sa používa golfový vozík

Golfové vozíky sú zvyčajne samostatné a môžu byť vybavené rôznymi typmi tašiek a batožinových priestorov. Konštrukcia golfového vozíka je zvyčajne kovová, ľahká a veľmi odolná, schopná niesť celý náklad bagu a palíc vrátane ďalších vecí.

Vozíky sú veľmi kompaktné a často sú prispôsobené tak, aby sa dali kompaktne zložiť a ľahko rozložiť. Hlavným cieľom ich používania je ušetriť čo najviac energie pri hre, preto sú veľmi populárne aj elektrické vozíky.

Obtiažnosť ovládania vozíkov

S ručnými vozíkmi je zvyčajne ťažšie manipulovať, pretože náklad zvyčajne nie je úplne vyvážený na konštrukcii. Ak je pre vás manipulácia s ručným vozíkom príliš náročná (najmä v menej rovnom teréne), je optimálne zaobstarať si elektrický vozík.

Elektrické vozíky majú pohon na kolesách a sú vybavené batériou, ktorá sa nabíja cez adaptér. Pri výbere batérie je dobré pozrieť sa najprv na použitý elektrolyt (ideálne sú ľahké lítiové batérie) a potom na kapacitu, aby sa predišlo riziku, že sa vozík počas hry vybije.

Okrem prídavného elektrického pohonu kolies je možné získať aj vozík s automatickým brzdením a dokonca aj modely, ktoré možno ovládať na diaľku. Cena golfových vozíkov však závisí aj od úrovne vybavenia.

Manuálne vozíky sú zvyčajne najlacnejšie a poskytujú dostatok úložného priestoru, najmä ak hráte golf rekreačne, zatiaľ čo profesionáli si zaobstarajú pokročilejšie modely, ktoré sú vybavené technológiami uľahčujúcimi manipuláciu.

Tabuľka parametrov pre golfové vozíky

Funkcia Usporné parametre
Váha ľahký / štandardný (elektrický) / ťažký
Skladnosť a rýchlosť rozloženia kompaktné / priestorovo úsporné
Obsluha polí jednoduché / náročné / vzdialené
Počet kolies a stabilita 2/3/4
Typ koliesok plastové (ľahké povrchy) / nafukovacie (terénne) / s ťažkou povrchovou úpravou
Materiál rámu hliník/titán/uhlíkové vlákna/iné
Hmotnosť rámu Štandardné/ľahké
Typ pohonu ručné/elektrické/diaľkové ovládanie
Typ batérie olovo/lithium
Brzdy a brzdové systémy manuálne/elektrické/automatické
Ukladanie základné/rozšírené
Škála a rukoväť štandardné/ergonomické/s doplnkovým vybavením (LCD displej)
Dodatočné vybavenie držiaky/kryty/deštníky atď.

Čo môžete získať za svoj golfový vozík

Takmer každý golfový vozík má špecifické príslušenstvo a doplnky určené na špeciálne účely. Náhradné batérie sú pre elektrické vozíky štandardom.

Okrem nich je zvyčajne potrebná aj zimná výbava, ktorá zahŕňa upravené kolesá na pohyb v horšom teréne, ako aj rukavice alebo rukavice na riadidlá.

Okrem štandardnej výbavy si môžete zaobstarať aj ďalšie príslušenstvo, ktoré zahŕňa najmä rôzne typy držiakov (na dáždniky, kože, batérie, nápoje atď.), prídavné tašky a mnoho ďalšieho.

Ako si vybrať golfový vozík

Golfový vozík by ste si mali vybrať na základe viacerých aspektov, nielen na základe ceny. Cena spravidla už určuje konkrétny typ vo vybranej kategórii podľa pohonu – manuálny, elektrický, diaľkové ovládanie.

Ak viete, že vozík nebudete používať často, vždy vám bude stačiť ručný vozík, elektrický vozík je ideálny, ak máte problémy s prenášaním ťažších bremien a manévrovaním s bremenami.

Ďalším dôležitým aspektom je výška rukoväte a kompaktnosť. Zložený vozík by sa mal pohodlne zmestiť do batožinového priestoru vášho auta, preto skontrolujte rozmery zloženého vozíka vrátane tašky a prípadného príslušenstva a vyberte si taký, ktorý zodpovedá objemu batožinového priestoru.

Rukoväť by mala byť v optimálnej výške vzhľadom na vaše telo, aby pri tlačení nedochádzalo k nadmernému zaťaženiu. Ak kupujete vozík pre dieťa, uistite sa, že si vyberáte z detských modelov.

Mnohé golfové vozíky majú nastaviteľné rukoväte – ak si ich vyberiete, vždy ich nastavte do výšky, v ktorej budete môcť vozík ľahko ovládať bez toho, aby ste si príliš zaťažovali chrbát.

Dôležitým parametrom je aj stabilita vozíka. Ak si kupujete vozík v kamennom obchode, nechajte ho vybaviť bežnou taškou a vyskúšajte, či je dostatočne stabilný na manipuláciu a posúvanie a či je brzdový systém spoľahlivý.

10 najpredávanejších modelov a ich recenzie

Aby sme vám poskytli prehľad o optimálnych typoch vozíkov, vybrali sme 10 najpredávanejších modelov a vykonali sme hĺbkový prieskum spokojnosti ich používateľov (najmä z oblasti rekreačných golfistov”).

Axglo Trilite – recenzia

Tento manuálny golfový vozík je jednou z lacnejších možností s dizajnovou hliníkovou konštrukciou vybavenou tromi kolieskami, ktoré sú ošetrené tak, aby pri skladaní a rozkladaní nedošlo k poškriabaniu povrchu.

Základný držiak je kompatibilný s celým radom tašiek. Rukoväť vozíka je nastaviteľná a vybavená držiakom na odkladanie náradia, ako aj ručnou brzdou s jednoduchým ovládaním.

Kolieska sú vyrobené z pevného plastu, nie je potrebné ich nafukovať, ale sú vhodné predovšetkým do ľahkého terénu a dobrých podmienok. K štandardnému príslušenstvu patria držiaky na nápoje a držiaky na dáždniky. Môžu byť tiež vybavené taškou na loptičky, odpaliská a ďalšie potreby.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Axglo Trilite

 • jednoduchý a ľahký dizajn
 • dobrá manipulácia
 • rýchle skladanie a rozkladanie
 • možnosť stohovania
 • stabilita v rozloženom stave

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Axglo Trilite

 • nie všetko príslušenstvo je vždy k dispozícii

ClicGear 3.5+ – Recenzia

Manuálny golfový vozík ClicGear 3.5+ vyniká predovšetkým svojou robustnou konštrukciou, ktorá zaručuje dlhú životnosť v perfektnom stave. Robustný rám mierne sťažuje manipuláciu.

Na konštrukcii rámu sú použité tri rovnako veľké kolesá, ktoré maximalizujú stabilitu vozíka v akomkoľvek teréne. Vozík je vybavený uzamykateľným držiakom s veľkým úložným priestorom.

Na hlavnom držiaku golfového vaku sú nainštalované veľmi pevné popruhy. Nastaviteľná rukoväť je vybavená účinnou ručnou brzdou s intuitívnym ovládaním.

Vozík je možné vybaviť širokou škálou príslušenstva na zväčšenie úložného priestoru – taškou na vybavenie (v rôznych veľkostiach) a úchytmi na ďalšie vybavenie vrátane nastaviteľného držiaka na nápoje, držiaka na dáždnik, držiaka na loptičky a kefy na palice.

Alternatívne možno do tohto konštrukčného prvku nainštalovať tašku na diaľkomer. Vozík sa ľahko skladá vďaka pohodlnému dizajnu a tiež tlačidlu, ktoré uvoľňuje predné koleso. Po zložení je celé zariadenie dobre uložené. Cena tohto vozíka je veľmi rozumná.

Dôvody na kúpu golfového vozíka ClicGear 3.5+

 • pevná konštrukcia rámu pre vynikajúcu stabilitu
 • veľmi kompaktný v rozloženom stave
 • ľahká manipulácia aj v nerovnom teréne
 • spoľahlivosť a dlhá životnosť
 • kvalita pri optimálnej investícii
 • veľký objem pamäte

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík ClicGear 3.5+

 • Vyššia hmotnosť môže zhoršiť ovládateľnosť pre golfistky
 • niektoré príslušenstvo nemusí byť k dispozícii (napr. kryt vozíka)

Masters série 5 – recenzia

Manuálny golfový vozík série Masters 5 je určený pre juniorských golfistov. Veľmi ľahká hliníková konštrukcia a zmenšený dizajn s polstrovanou rukoväťou zodpovedajú tomuto účelu.

Vozík je vybavený tromi kolieskami a držiakom kompatibilným s väčšinou detských tašiek. Brzdenie zabezpečuje nožná spodná brzda.

Montáž a demontáž vozíka je veľmi jednoduchá, prispôsobená detskému hráčovi, vďaka malým rozmerom konštrukcie je tiež veľmi prenosné príslušenstvo pozostáva z jedného držiaka, ktorý je určený pre skóre kartu. Cena vozíka je primeraná vzhľadom na cieľovú skupinu spotrebiteľov.

Dôvody, prečo zaobstarať svojmu dieťaťu golfový vozík Masters série 5

 • Nízka hmotnosť a dobrá ovládateľnosť
 • ľahko sa rozkladá a skladá
 • možnosť stohovania

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Masters série 5

 • nízke príslušenstvo
 • nedostatok úložného priestoru

Motocaddy S1 Review

Elektrický golfový vozík Motocaddy S1 už patrí do kategórie drahších vozíkov, a to najmä vďaka elektrifikácii, ktorá výrazne uľahčuje manipuláciu. Vozík sa ovláda pomocou LCD displeja umiestneného na ergonomickej rukoväti.

Ukazovateľ rýchlosti definuje aktuálny používaný výkon a celkovo možno zvoliť až 9 rôznych rýchlostí (v závislosti od konkrétneho terénu). Vozík je vybavený výkonnou lítiovou batériou s meračom spotreby a kapacity, ktorú možno dobíjať bez toho, aby ste ju museli z vozíka vybrať.

Prevádzka vozíka je veľmi tichá a je vybavená technológiami QUICKFOLD a EASILOCK. Konštrukcia je veľmi ľahká, má nastaviteľné podpery a odnímateľné kolieska s jednoduchým upínaním.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Motocaddy S1

 • Ľahká konštrukcia a ľahká ovládateľnosť vďaka elektrickému pohonu
 • nastaviteľný rozsah rýchlosti a jednoduché ovládanie pomocou LCD displeja
 • pokročilý dizajn a technológia
 • vysokokapacitná batéria, ktorú možno dobíjať priamo vo vozíku

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Motocaddy S1

 • ťažká dostupnosť príslušenstva a náhradných dielov

Séria Masters 3 – recenzia

Manuálny golfový vozík série Masters 3 je starším bratom detskej verzie určenej pre dospelých golfistov. Je to vozík s pevným rámom vybaveným tromi kolesami.

Vďaka tejto konštrukcii so špecifickým dizajnom dosahuje vozík značnú nosnosť, hlavný držiak je tak kompatibilný s takmer všetkými typmi golfových bagov a stabilný v každom teréne. Vozík je vybavený brzdou so spodným nožným ovládaním.

Štandardné príslušenstvo vozíka pozostáva z držiakov na loptičky, tričká a perá na skóre kartu a konštrukčného nadstavca na umiestnenie držiaka na dáždnik, do ktorého možno umiestniť ďalšie príslušenstvo. Vzhľadom na zvýšenú nosnosť je možné vozík vybaviť ďalšími prvkami na zväčšenie úložného priestoru.

Vozík sa ľahko skladá a rozkladá, ale v zloženom stave je menej kompaktný. Cena vozíka je veľmi prijateľná, je to jeden z najlacnejších vozíkov v kategórii golfových vozíkov pre dospelých.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Masters série 3

 • vysoká stabilita a nosnosť
 • ľahká manipulácia aj v náročnom teréne
 • jednoduché skladanie a rozkladanie
 • veľký výber prídavných zariadení na rozšírenie úložného priestoru
 • nízka cena

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Masters série 3

 • po zložení je mierne kompaktný
 • nedostatočná dostupnosť príslušenstva

JuStar Carbon Light – recenzia

Elektrický golfový vozík JuStar Carbon Light sa vyznačuje vysokou stabilitou a veľmi dobrou ovládateľnosťou. Karbónový rám vozíka zaručuje jeho vysokú ľahkosť, 2 výkonné motory a veľmi ľahkú manipuláciu pri zvolenej rýchlosti aj vo veľmi náročnom teréne.

Brzda je elektronická a citlivá, vozík možno ovládať na diaľku s voliteľným rozsahom. Pohon zabezpečuje výkonná lítiová batéria. Po zložení má vozík kompaktný tvar, ktorý má vynikajúcu úložnú kapacitu.

Veľkou výhodou je nosnosť kompatibilná s takmer všetkými typmi golfových bagov. Štandardná výbava zahŕňa držiak na dáždnik a nabíjačku batérií. Vozík predstavuje veľmi náročnú finančnú investíciu.

Dôvody na kúpu golfového vozíka JuStar Carbon Light

 • vysoko prenosný a ľahko rozoberateľný dizajn
 • vysokokapacitná batéria
 • vysokokapacitný konštrukčný rám
 • nastaviteľné rýchlosti s elektrickou brzdou a nastavením rozsahu
 • jednoduchá manipulácia a nízka hmotnosť
 • široký sortiment príslušenstva

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík JuStar Carbon Light

 • vysoká cena
 • dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva

Davies Caddy SMART DHC – recenzia

Elektrický trojkolesový golfový vozík Davies Caddy SMART DHC je mimoriadne obľúbený pre svoju tichú prevádzku, ktorú zabezpečuje diferenciálny pohon.

Funkčný dizajn vozíka umožňuje ľahkú manévrovateľnosť, ktorú podporuje automatické riešenie udržiavania smeru, odpružená náprava na prekonávanie nerovností a systém DHC. Hliníkový rám vozíka je veľmi odolný a ľahko sa skladá a rozkladá sklopením a odstránením koliesok.

Vozík sa vyznačuje vysokou stabilitou vďaka pokročilej konštrukcii so zadnými kolesami so širokým rozpätím. Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vybavená ovládacím tlačidlom štart/stop, vozík je vybavený spoľahlivým brzdovým systémom (automatická brzda) a výkonnou batériou s dlhou životnosťou.

Cena vozíka je kvôli pridaným funkciám výrazne vyššia ako pri bežných elektrických a manuálnych vozíkoch.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Davies Caddy SMART DHC

 • jednoduchý dizajn vynikajúcej kvality
 • rôzne podporné systémy na jednoduchú manipuláciu
 • veľmi rýchle a jednoduché skladanie a rozkladanie
 • bezpečnostné systémy na zabránenie neželaným manévrom vrátane automatických bŕzd

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Davies Caddy SMART DHC¨

 • vysoká počiatočná investícia
 • rozsah príslušenstva a dostupnosť

JuStar Electric Golf Trolley – recenzia

Elektrický golfový vozík JuStar je profesionálne riešenie pre náročných používateľov. Tento vozík je vyrobený vo veľmi estetickom dizajne a vyznačuje sa jednoduchou manipuláciou vďaka praktickým funkčným riešeniam.

Ľahký rám z hliníkovej zliatiny s prímesou titánu zaručuje dlhú životnosť s minimálnou údržbou. Vozík je vybavený výkonnou lítiovou batériou s vysokou kapacitou a dvoma pohonmi. Je možné zvoliť rozsah niekoľkých rýchlostí a v prípade potreby je možné ovládanie rozšíriť o diaľkový systém.

Konštrukcia umožňuje plynulé skladanie a rozkladanie, ktoré sa realizuje v niekoľkých krokoch. Cena vozíka je výrazne vyššia ako pri bežných elektrických a ručných vozíkoch a predstavuje náročnú počiatočnú investíciu.

Dôvody na kúpu elektrického golfového vozíka JuStar

 • jednoduchá manipulácia a bezproblémová prevádzka vrátane možnosti inštalácie vzdialeného systému
 • ľahká konštrukcia rámu s dlhou životnosťou
 • rýchle a hladké skladanie a rozkladanie

Dôvody, prečo si nekúpiť elektrický golfový vozík JuStar

 • vysoká počiatočná investícia
 • rozsah príslušenstva a dostupnosť

Spirit – Sport PLUS Elektrický golfový vozík – recenzia

Elektrický golfový vozík Spirit Sport PLUS je cenovo veľmi dostupnou voľbou, najmä pre rekreačných golfistov. Vozík je vybavený olovenou batériou s nižšou kapacitou a vyššou hmotnosťou.

Vďaka hliníkovému rámu poskytuje optimálnu manévrovateľnosť, ktorú podporuje elektrický pohon. Prevádzka vozíka je veľmi tichá, konštrukcia umožňuje výber zo siedmich prevodových stupňov.

Kolesá sú vybavené dezénom pre lepšiu ovládateľnosť v ťažšom teréne. Vozík sa dá ľahko zložiť a rozložiť do veľmi kompaktného tvaru. Rukoväť vozíka je ergonomicky tvarovaná. Príslušenstvo vozíka tvoria držiaky na poháre, karty na výsledky a dáždnik, ako aj obaly na jednotlivé komponenty.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Spirit Sport PLUS

 • priaznivá cena za veľmi dobrú kvalitu
 • jednoduché skladanie a rozkladanie, kompaktný dizajn v zloženom stave
 • tichá prevádzka
 • v cene je zahrnuté množstvo dostupného príslušenstva

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Spirit Sport PLUS

 • nízka spotreba batérie s vyššou hmotnosťou
 • náročnejšie na manipuláciu
 • nižšia stabilita a nosnosť

Davies Caddy Compact – recenzia

Elektrický trojkolesový golfový vozík Davies Caddy Compact sa vyznačuje predovšetkým optimálnou stabilitou, ktorú zabezpečuje vhodný rozchod zadných kolies. Vozík je vybavený lítiovou batériou s veľmi dobrou kapacitou a dvomi motormi, ako aj funkciou riadeného klesania a indikátorom stavu batérie.

Robustná konštrukcia sa premieta do hmotnosti vozíka, ktorá sťažuje manipuláciu. Rukoväť je ergonomicky tvarovaná a nastaviteľná pre rôzne výšky úchopu.

Vozík sa dá ľahko zložiť a rozložiť a rozložiť do veľmi kompaktného tvaru. K bežnému príslušenstvu, ktoré sa dá zakúpiť s vozíkom, patrí taška na rozšírenie úložného priestoru, držiaky na dáždnik a skóre karty a príslušenstvo na batérie.

Dôvody na kúpu golfového vozíka Davies Caddy Compact

 • priaznivá cena za veľmi dobrú kvalitu
 • jednoduchá montáž a demontáž
 • kompaktný dizajn na jednoduché skladovanie
 • dostupnosť príslušenstva

Dôvody, prečo si nekúpiť golfový vozík Davies Caddy Compact

 • vysoká hmotnosť ovplyvňuje manipuláciu
 • slabý technologický dizajn kolies (ľahko sa zašpiní)

Všetkých TOP 10 najlepších vozíkov

Týmto končí náš praktický sprievodca výberom najlepšieho vozíka pre váš golfový bag, palice a vybavenie, ktoré nájdete v Českej republike. Pri výbere sme zohľadnili naše praktické skúsenosti na golfových ihriskách a veríme, že náš výber a hodnotenie vám výrazne pomôžu pri rozhodovaní o výbere nového vozíka.

Přidat komentář