Fitness golf – ako vznikol a môžete si ho zahrať s nami?

Golfová sezóna sa zvyčajne začína v&nbspteplejších jarných mesiacoch a končí na jeseň, keď počasie ešte umožňuje tento šport v&nbspneobmedzenom rozsahu. Hoci sa golf považuje za celoročnú aktivitu, len málo ľudí sa mu venuje v&nbspskutočne extrémnych zimných podmienkach, a to nielen kvôli náročnosti prechodu terénom alebo potrebe vybaviť sa teplejším oblečením, ale aj kvôli iným poveternostným podmienkam, ktoré ovplyvňujú podmienky hry.

Pre golfových nadšencov, ale aj pre tých, ktorých už nebaví monotónne cvičenie na posilňovacích strojoch (bežecký pás, rotoped a pod.), je v niektorých fitness centrách možné nájsť pomerne nový kombinovaný typ cvičenia, ktorý spája typické súťažné prvky golfu s&nbsptradičným fitness cvičením – fitness golf.

Ako funguje fitness golf

Fitness golf je tréningový balík, ktorý sa skladá z dvoch základných častí:

  • virtuálny golfový simulátor
  • fitness stroj, ktorý nahrádza pohyb po ihrisku
.

Kombinácia týchto dvoch komponentov tak vytvára jedinečný balík, ktorý môže nahradiť bežný golfový tréning, prinajmenšom prostredníctvom simulácie všetkých pohybových požiadaviek, ktoré sa zvyčajne spájajú s hrou. Golfový fitnes kurz je v&nbsppodstate rozšírením golfového simulátora o&nbspprvok posilňovania k&nbspbežným fitnes cvičeniam, ktoré sú čoraz populárnejšie.

Fitness golfové tréningové vybavenie

Ako používateľ fitness golfového tréningu nepotrebujete v podstate nič iné ako športové oblečenie. Všetko vybavenie je k dispozícii v&nbspsúprave na cvičenie, t. j. typ posilňovacieho stroja a&nbspgolfový simulátor so skutočnými loptičkami a golfovými palicami – ak si však chcete precvičiť aj svoje švihy, je dobré priniesť si vlastnú sadu golfových palíc.

Fitness golfové možnosti

Fitness golf je založený na nastavení simulátora, ktorý nie je naprogramovaný tak, aby umožňoval tri základné herné režimy:

  • fitness golf – t.j. kombinácia kondičných cvičení a odpalovania na simulátore
  • golf only – využívanie iba simulátora
  • fitness only – umožňuje iba vykonávanie kondičných cvičení, t.j. beh alebo chôdzu, prípadne jazdu na bežiacom páse, pričom&nbspvýhodou je možnosť výberu virtuálneho prostredia, ktorým sa počas jazdy pohybujete
.

Simulácia prostredia je pridanou hodnotou fitness golfu, nech už si vyberiete akýkoľvek režim. Prostredie hry je založené na skutočných golfových ihriskách a naprogramovaná simulácia vám umožní nielen poraziť tieto ihriská svojimi švihmi, ale aj prekonať ich pomocou fitnes strojov.

Zobrazovacia jednotka, snímač švihu a pohybové zariadenie sú navzájom prepojené a&nbspkoordinované, čo vytvára dojem, že sa voľne pohybujete po ihrisku. Môžete si vybrať rôzne podmienky hry – okrem samotného ihriska si môžete vybrať aj počasie alebo smer a silu vetra.

Simulátor navyše funguje ako bežná počítačová hra, takže je možné tréning kedykoľvek zastaviť, uložiť nastavenú pozíciu pod vlastným menom a potom pokračovať tam, kde ste skončili, ale aj zúčastniť sa simulovaných turnajov.

Přidat komentář